Covid-19 Tebirleri - Rawda Resort Hotels

Covid-19 Tebirleri

İçişleri Bakanlığı Genelgesi Gereği HES kodu olmadan otel misafirlerimizin konaklama girişi yapılamamaktadır. Rezervasyon aşamasında HES kodunuzu lütfen belirtiniz.

Değerli Misafirlerimiz; Ülkemizde ve dünyada yaşanan öngörülemeyen Koronavirüs (Covid-19) salgını sebebi ile Rawda Resort Hotel/Altınoluk ailesi olarak sizlere daha iyi hizmet verebilmek ve sağlıklı yarınlarda beraber tatil planlarınıza eşlik edebilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. En önemli önceliğimiz her zaman olduğu gibi konuklarımızın ve çalışanlarımızın güvenliğini sağlamak ve sağlığını korumaktır. Koronavirüs (Covid-19) ile ilgili aldığımız ek tedbirleri sizlerle paylaşmak isteriz.

OTELİMİZDE UYGULANAN COVID-19 TEDBİRLERİ

1. Dünya Sağlık Örgütü'nü (WHO), Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerini (CDC) ve yerel sağlık kuruluşlarını COVID-19 ile ilgili en son gelişmeler için yakından takip ediyor, sürecin başlangıcından bu yana Sağlık Bakanlığı prosedürlerini büyük bir titizlik ve hassasiyetle uyguluyoruz. 


2. Otelimiz konaklamanız süresince tüm misafir odaları ve ortak kullanım alanlarındaki yüksek temas yüzeyleri (masa yüzeyleri, aydınlatma düğmeleri, kumandalar, kapı kolları, tırabzanlar vb.) kat hizmetleri görevlileri tarafından her gün dünyaca ünlü ve üst standartta hizmet veren ECOLAB USA Şirketi’nin TSE, SAĞLIK BAKANLIĞI, DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ onaylı ECOLAB USA marka temizlik ve dezenfektan ürünleriyle temizlenmiş ve tüm personelimize ECOLAB USA şirketi tarafından COVID-19 ile ilgili seminer ve hijyen eğitimleri verilmiştir.


3. Tüm çalışanlarımıza Koronavirüs (Covid-19) ile ilgili eğitimler verilmiş, gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır.
(ECOLAB hijyen eğitimi MEB hijyen sertifikaları)


4. Personelimizin her gün vücut sıcaklıkları ölçülmekte sağlık durumları kontrol edilmekte ve kayıt altına alınmaktadır.


5. Personelimizin Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi SÜREÇ OSGB tarafından iş güvenliği eğitimleri ve sertifikaları verilmiş olup takip ve kontrolü yapılmaktadır.


6. Resepsiyon, restoran girişlerimizde, otelimizin her katında, ortak kullanım alanlarında ve lavabolarımızda %70 ALKOLLÜ tıbbi dezenfektanlar misafirlerimizin kullanımı için sunulmuştur.


7. Ortak alanların, yüzeylerin dezenfektanlarla silinme sayısı ve anti-bakteriyel el dezenfektanlarının kullanımı arttırılmıştır.


8. Otel girişimizde misafirlerimizin kullanımı için DEZENFEKTAN VE KORUYUCU MASKE bulundurulmaktadır.


9. Otel girişimizde misafirlerimizin VÜCUT SICAKLIĞI temassız ateş ölçerle ölçülüp kayıt altına alınmaktadır.


10. Otelimiz giriş işlemleri sırasında tüm misafirlerimizden son 14 gün içerisinde “net olarak” hangi ülke ve şehirlerde bulunduklarına dair mini bir ANKET doldurmalarını istiyoruz.


11. Konaklayan misafirlerimiz için tüm odalarımızda ve restoranımızda tek kullanımlık %70 ALKOLLÜ DEZENFEKTAN MENDİLLER bulunmaktadır.


12. MESAFEYİ KORUYORUZ. Çalışanlarımızın, kendileri ve misafirlerimiz arasındaki mesafeyi korumalarına dikkat ediyoruz.


13. Açık büfemizdeki yiyecekler self servis olup gerekli tedbirler alınarak aşçılarımız tarafından sizin nezaretinizde verilmektedir.


14. Restoranımızda soğuk ve sıcak içecekler self servis olup eldiven ve maske kullanan servis personelimiz tarafından sizin nezaretinizde sadece RESTORANIMIZDA verilmektedir.


15. Restoranımızda bulunan masalar sosyal mesafe kuralına göre tasarlanmış olup sosyal mesafe işareti gerekli olan her yerde bulunmaktadır. 


16. Plajda ve havuzda bulunan şezlonglarımız sosyal mesafe kuralına göre tasarlanmış olup plaj havlularınız odanıza servis edilecektir.


17. Oda temizliği yapan görevlimiz her oda temizliğinden sonra eldivenlerini değiştirmektedir ve maske ile çalışmaktadır.


18. Açık havuzumuzda havuz suyundaki klor seviyesi SAĞLIK BAKANLIĞI genelgesinde ön görülen standartlarda
(1-3 PPM) olarak otomatik olarak klor seviyesi ayarlanmakta olup periyodik olarak kayıt ve takibi yapılmaktadır.


19. Çarşaf&havlu gibi tekstil ürünleri 60-90 derecede dezenfektan içerikli deterjan ile çamaşır makinesinde yıkanmaktadır.


20. Ortak alanlar, tüm yüzeyler ve odalar ULV cihazları ve özel dezenfektanlar (ECOLAB) ile periyodik olarak
dezenfekte edilmektedir.

SİZİN SAĞLIĞINIZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR!

 

***Covid-19 önlemleri kapsamında Çocuk oyun parkımız ve Mescit’imiz hizmet vermemektedir