Otel Genel Kuralları - Rawda Resort Hotels

Otel Genel Kuralları

OTELİMİZ MUHAFAZAKAR OTEL DEĞİLDİR. Sadece alkolsüz oteldir.

Otelimizin ve sizin güvenliğiniz için otelimizde konaklamayan insanları ayırt edebilmemiz adına bileklik takılması zorunludur. Giriş esnasında takılan bileklerin dışında 2. İstenen bileklikler için ücret alınacağını sizlere bildirmek isteriz.

Otelimiz de haşama giyme zorunluluğu yoktur.

Genel alanlarda ve restoran da alkol tüketimi izin verilmemektedir.

Otel girişinde bileklik kullanımı zorunludur. Bileklik  kullanmayan misafirler hizmetten yararlanamaz.

Otel misafirinin misafiri dışarıdan kabul edilmemektedir. Gelen Misafir günübirlik ücret üzerinden hizmet bedeli olarak ücretlendirilir.

Havuz Kullanım Saatleri 08.00-20.00 saatleri arasında ise karma (Bay-Bayan Karışık) olup havuzun etrafı dış görünüme
kapalı, üstü ise kısmen kapalıdır. Otelin üst katlarından açık olan bölüm görülebilir. Bebeklerin bebek külodu olmadan havuza girmesi yasaktır.

Plajımız ve havuzumuz ortak kullanıma açıktır. Kadınlara özel havuzumuz yoktur.

Hijyen kuralları gereği bebeklerin bebek külotu olmadan havuza girmesine izin verilmemektedir.

Plajda ve Havuzda  şezlong  ücretsizdir. Plaj havlusu  odalarda mevcuttur.

Odalarda mini bar boş olarak teslim edilir. Günde  bir defa mini bara oda da  konaklayan kişi sayısı kadar  ücretsiz olarak  0,5 lt su  konur.

İsteğe  bağlı adisyon karşılığı mini bar doldurulur.

Oda Anahtarı kaybolduğunda 3 $ olan bedeli misafirden tahsil  edilir.

Sağlık bakanlığının talimatı gereğince plaj ve diğer alanlarda karton bardakla servis yapılmaktadır. Cam bardak ve tabak kullanımı sadece  ana restoran  dahilinde kullanılmaktadır.

Otelimiz Evcil Hayvan kabul etmemektedir.

Erken rezervasyon kampanyasında rezervasyon yaptırmanın avantajı sadece düşük fiyattan oda satın almaktır. Otel hiç bir suretle oda konumu veya  balkonlu, balkonsuz, bulunduğu kat veya manzarası ya da yan yana oda talebi hakkında rezervasyon esnasında  garanti  vermemektedir.

Kişi sayısı yükseldikçe oda sıkışık olur. Ek kişiler ve çocuklar için açılır kapanır tek kişilik ilave yatak konur.

Odaların günlük  temizliği sabah saat  09:00 ile 16:00  saatleri  arasında günde bir defa yapılır. Çarşaf  ve havlu değişimi  günaşırı  yapılmaktadır.

Kapılarda DND(rahatsız etmeyin) ışığı yanan odalarda günlük temizlik ve mini bar dolumu  servisi yapılmaz.

Otelimizin ve misafirlerimizin güvenliğini tehlikeye atacak her türlü elektrikli  ev aletleri  ve herhangi  yakıtlı  aletlerin genel alanlarda ve odalarda kullanılması  yasaktır. Konaklama sırasında oda da veya genel alanlarda meydana gelecek misafirden kaynaklı maddi  zararlardan misafir sorumlu olup, bedeli  güncel fatura tutarı üzerinden misafirden tahsil  edilir.

Kanun gereğince odalarda ve tüm kapalı alanlarda tütün ve tütün mamulleri kullanımına izin verilmemektedir.

3621 sayılı kanun gereği, deniz, tabii ve suni göl ve akarsu kıyıları ile bu yerlerin etkisinde olan ve devamı niteliğinde bulunan sahil şeritlerinin doğal ve kültürel özelliklerini gözeterek koruma ve toplum yararlanmasına açık, kamu yararına kullanma esaslarını tespit etmek amacıyla düzenlenmiştir.

Fiyat teklifimiz gün içerisinde geçerlidir. Fiyatlarımız ve indirim oranlarımız değişiklik gösterir. Ödemesi alınmayan rezervasyonun konfirmesi yapılmaz.

Bu kanun, deniz, tabii ve suni göller ve akarsu kıyıları ile deniz ve göllerin kıyılarını çevreleyen sahil şeritlerine ait düzenlemeleri ve bu yerlerden kamu yararına yararlanma imkân ve şartlarına ait esasları kapsar.

Şirket hesabından tarafımıza yapılan havalelerin faturası şirket bilgilerine kesilir. Rezervasyon sırasında fatura bilgilerini belirtmenizi rica ederiz.

İnternet üzerinden yapılan rezervasyon ödemelerinde ve erken çıkışlarda onaylanmış olan iadelerin geri ödemesi 30 gün içinde ödemenin yapıldığı  ilgili kredi kartına veya eft/havale hesabına iade yapılır.

Şirket hesaplarından tarafımıza yapılan ödemelerin faturası şirket  bilgilerine kesilir. Rezervasyon sırasında fatura bilgilerinizi belirtmenizi  rica ederiz.

İnternet üzerinden yapılan rezervasyon  ödemelerinde ve erken çıkışlarda onaylanmış  olan iadelerin geri ödemesi 30 gün içinde ödemenin yapıldığı  ilgili kredi kartına veya banka hesabına iade yapılır. Nakit geri ödeme yapılmaz.

MİSAFİR GİRİŞ YAPTIKTAN SONRA YUKARIDA BELİRTİLEN  OTEL KULLANIM KURALLARI VE OTELİMİZDE UYGULANMAKTA OLAN GÜVENLİK KURALLARINA UYACAĞINA KABUL VE TAAHHÜT EDER